איך יודעים אם הבשר איכותי?

הימים שקודמים ליום העצמאות הם ככל הנראה הימים בהם נמכר הכי הרבה בשר בארץ. רוב האנשים מתכוננים לחגיגות “על האש” המסורתיות, בגינות הבתים או בפארקים הציבוריים, ולכן פוקדים את הקצביות והסופרים ורוכשים בשר בכמויות.

בשר בכמויות
אך אחד הדברים הבולטים במדינת ישראל הוא שהימים שקודמים ליום העצמאות הם לא הימים היחידים בהם נמכרים כמויות גדולה של בשר. הישראלים אוהבים לאכול, זה ידוע, והם אוהבים לא פחות לעשות מנגלים ובשרים על האש, ולכן הוויטרינות מאחוריהן נמצאים סוגים רבים של בשרים לא נשארים ללא תחלופה מהירה. יחד עם זאת, עוד דבר שמאפיין את הישראלים הוא העובדה שהם אינם רק אוהבים לאכול, אלא אוהבים לאכול אוכל איכותי. לכן, כשמעוניינים לרכוש בשר – ממפעל בשר אמין, חשוב לקנות בשר איכותי ועסיסי שיהפוך לכם את הארוחה לסעודה אמיתית.

סוגי הבשר
ישנם מספר קריטריונים אותם יש לקחת בחשבון כשמעוניינים לרכוש בשר איכותי ממפעל בשר, ועל פיהם יש ללכת, על מנת שבסופו של דבר תדעו שעשיתם את הבחירה הנכונה. איכות מזון הבשר במקרים האלה תהיה משמעותית מאוד, אך ברגע שתקפידו על הקריטריונים המדוברים, ככל הנראה תוכלו לטעום חתיכת בשר משובחת וטעימה. הקריטריון הראשון, הוא לדעת מה סוג הפרה אותה אתם מעוניינים לאכול. הסוג הראשון, זה שנחשב לפחות איכותי, הוא עגל חלב. מדובר בעגל צעיר שנחשב לרך ונימוח, אך הטעם שלו נחשב לטעם הפחות איכותי מבין כל שאר הסוגים. הסוג השני, ביק. מדובר בסוג של פרה קצת יותר בוגרת מעגל החלב וגם מכזאת שבניגוד אליו יכולה לעבור יישון, מה שהופך את הטעם לקצת יותר איכותי. הסוג השלישי הוא של פרה מבכירה, פרה שטעמה משתפר בשל המלטה אותה עברה והופך לטעם הרבה יותר בשרי, כשיישון כבן שבועיים או יותר על סוג זה, הופך אותו לאיכותי אפילו יותר. והסוג הרביעי והאחרון הוא פרה, בת מעל שנה ולא נותנת מספיק חלב, כשלאחר יישון של בין שבועיים לחודשיים הופכת לסוג הבשר האיכותי והטעים ביותר.

צבעי הבשר ובחירת נתח איכותי
קריטריון נוסף אליו חשוב לשים לב הוא צבע הבשר. סביר להניח שיהיה לכם קשה מאוד לדעת כמה זמן הבשר עמד מאחורי הוויטרינה ומאיזה סוג הוא נוצר, אלא אם כן אתם סומכים על הקצב שמעניק לכם את המידע המדויק. יחד עם זאת, אם תקפידו שהבשר אותו תקנו יהיה בעל צבע אדום ורענן, כאשר השומן בו יהיה בצבע לבן בוהק, תוכלו לדעת כי בחרתם בנתח איכותי. קריטריונים נוספים אותם חשוב לקחת בחשבון הוא בדיקת סיבים וסחוסים בבשר, במיוחד בסטייקים אבל בכלל, שכן איכות מזון בבשר נמדדת גם לפי המראה ובשר שלא נראה טוב, כנראה שגם לא יהיה טוב. קריטריון נוסף ואחרון אליו חשוב לשים לב הוא שאם בחרתם בבשר מיובא, כדאי שלא תבחרו כזה שעבר יישון, מאחר ונוסף אליו טעם לוואי של המקפיאים בהם בילה.